הנחיות טיפול ושימור לאחר השתלת שיער

כפי שבוודאי ראית טיפול השתלת שיער הינו למעשה טיפול כירורגי שמטרתו בעצם "לייצר" שיער חדש באזורים דלילים או שהתקרחו לגמרי, עם זאת עליך לדעת שהטיפול מהווה את נקודת הפתיחה להקפאת מצב התקרחות ומכאן ואילך יש להקפיד על שילוב מס' גורמים שמטרתם אחת, הגעה למראה של שיער טבעי ומלא ככל הניתן!

חשוב לציין שכל מטופל מגיע ליום הטיפול במצב שונה וההמלצות הינם אינדבדואליות לכל אדם ותלוי פרמטרים כגון: גיל, תוצאות ב. דם, מצב התקרחות טרם הטיפול וכד'.

ראשית יש לחלק בין המלצות לטיפול טבעי כדוגמת ויטמינים וטיפולי מזותרפיה לבין טיפולים שיעילותם מוכחת ללא ספק כדוגמת פרופרסיה (פינסטריד) ומינוקסידיל (או הרוגיין בגרסה ישראלית).

ויטמינים

מומלץ לשלב לכל הפחות בשנה הראשונה נטילת ויטמינים המכילים ביוטין, ויטמין D אבץ ודקל ננסי, רכיבים אלו תורמים לצמיחה בריאה.

ניתן ליטול כדורים אלו בנפרד אך מומלץ לבדוק אחר קפסולות שמכילות את כל הרכיבים יחד, (אפשרות נוספת הינה להשתמש בשמפו איכותי המכיל את ביוטין, דקל ננסי ונוגדי DHT– מומלץ!).

לרכישת ויטמינים מומלצים – לחצו כאן.

טיפולי מזותרפיה (PRP/IPRF)

מומלץ לבצע 3 טיפולים בשנה הראשונה, טיפול ראשון לאחר חודשיים, טיפול שני לאחר חצי שנה וטיפול שלישי לאחר 9 חודשים מיום ההשתלה, ניתן לתאם תור לטיפול מול נתי.

מהות הטיפול הינה לקיחת מבחנת דם מן המטופל, ערבוב במכשיר מיוחד ליצירת הפלזמות (נוזל
צהבהב המופרד על ידי צנטריפוגה) והחזרתו למטופל באמצעות הזרקה ישירה לקרקפת.

פרופרסיה (FINESTERID)

תרופה ותיקה הניטלת בדרך כלל בכדורים לבליעה, לגברים המינון הנצרך הוא 1 מ"ג ליום.

תרופה זאת למעשה מתאימה למי שיש לו עדיין שיער מקורי שלא נשר, פועלת לדיכוי DHT הגורם להתקרחות.

ניתן ליטול את התרופה באישור רופא בלבד וניתנת לרכישה עם מרשם, ישנם כמה גירסאות בשמות שונים.

השפעת התרופה ניכרת לאחר 3 חודש ואילך, בנקודת הזמן הזאת מומלץ לבקש הפניה לבדיקת רמת הטסטוסטורון, במידה ומזהים ירידה יש לשקול הפסקת נטילת התרופה ע"פ ייעוץ עם רופא.

כיום ניתן להזמין מארה"ב מוצר מדהים המכיל פינסטריד נוזלי 

קישור מומלץ לרכישה – לחצו כאן

מינוקסידיל 

חומר המינוקסידיל למעשה עובד בצורה הפוכה לחלוטין, בעוד פינסטריד מאט את ההתקרחות ופעולתו "נסתרת", המינוקסי פעולתו גלויה ומשפיע על השיער הקיים, הן המושתל והן השיער המקורי אם ישנו, החומר מגיע בצורה נוזלית או קצפית וצריך למרוח אותו מידי יום על האזור המושתל וגם על אזורים דלילים.

החומר נספג בקרקפת וגורם להרחבת כלי הדם וגירוי זקיקי השיער, השפעתו ניכרת לאחר 3-4 חודשים בלבד.

התכשיר מיועד לשימוש חיצוני בלבד וברוב ככל המקרים לא גורם לשום תופעות לוואי.

למעוניינים ניתן לשלב שימוש בתמיסה מעורבת פינסטריד (פרופרסיה) עם מינוקסי.

קישור מומלץ לרכישה – לחצו כאן.

תמיסה משולבת פינסטריד ומינוקסידיל

שילוב מומלץ של פינסטריד ומינוקסידיל נוזלי

 

 

שמפו מומלץ

כלל אצבע לאחר השתלת שיער אני ממליץ על שמפו עשיר בביוטין (שמפו אבלון לדוגמא) או כל שמפו ללא מלחים, נכון להיום אני מכיר שמפו אחד טוב מאד, הוא אמנם יקר יותר אבל הוא מכיל את כל הויטמנים יחד, השמפו מכיל נוסחה מקצועית לנפח שיער מירבי, שמפו זה מכיל מערך של מרכיבים פעילים טבעיים אשר הוכחו כיעילים במסלול האחראי לנשירת שיער גברית ונשית:  ביוטין ,  דקל ננסי , ניאצין  , שמן  קיק שחור וקפאין, שמן ארגון, הוא כולל גם מרכיב מוכח קלינית קטוקונאזול שמתמודד עם הגורם השורשי לנשירת שיער.

השג שיער עבה, מלא ובריא יותר 

מכיל את המרכיבים החזקים ביותר, הכל טבעי לחלוטין וחוסמי DHT

מרכיבים שנחקרו קלינית,

פותח על ידי מקצועני טיפוח השיער

תכשיר מוגן פטנט המכיל Saw Palmetto, שמן קיק שחור, נגזרת קפאין

ללא סולפט, ללא פראבן, ללא כימיקלים קשים

( נשירת שיער נגרמת בדרך כלל על ידי עודף  (DHT) בגוף. המרכיבים הפעילים של שמפו Hair Covet מכוונים לגורם השורש לנשירת שיער, עוזרים לבנות סביבת קרקפת בריאה כדי להפוך את נשירת השיער ולתת להתחדשות להתחיל. בנוסף לחוסמי DHT רבי עוצמה, שמפו Hair Covet מכיל גם רכיבים תזונתיים חיוניים לבריאות הקרקפת והשיער.) 

קישור מומלץ לרכישה – לחצו כאן